2 Yaş Oyuncak Önerileri 1

2 Yaş Oyuncakları
2 Yaş Oyuncakları. Oyunların başlangıç yaşı, çocuğun eşyalara dokunmasıyla başlar. Buna bir sınır konmaz. Sınırı oyunların zorluk derecesine koymalıyız. Çocuğu daha hayatın ilk aşa masında içinden çıkılmaz problemlerle baş başa bırakmanın çok zararı vardır. Yaşı kaç olursa olsun başarıya rahat ulaşabilmelidir. Bunu da kendisi yapmalıdır. Zorlandığı durumlarda önce onu yönlendirmeliyiz. Gerekli seviyede yol gösterip sonra oyunu tamamlamasını beklemeliyiz. Başlangıçta en temel ihtiyacı, başarabilmektir. İlk oyunları rahat algılayacağı ve tamamlayabileceği seviyede olmalıdır. İyi bilinen bir örnek verelim. Okullarda sevilen bir oyun vardır (özellikle kızların), çizgi oyunu. Bu oyunun zorluk derecesi var mı? Elbette var. Ama çocuklar kendilerini geliştirmek için zorlarlar. 2 yaş oyuncak önerilerimizi sizler için derledik.

1: PATTERN PLAY

 İçindekiler:

  • 40 adet renkli ahşap
  • Ahşap oyun alanı
  • 40 adet şekil kartı 
    40 Adet renkli ahşap blok ve 40 şekil kartı bizden, istediğiniz şekil ve deseni oluşturmak sizden. İhtiyacın olan tek şey hayal gücü. Oyunun kazanımları ise renkleri tanıma, zihinsel-görsel dikkat, parça-bütün ve şekil-zemin ilişkisi, temel matematik becerileri, sıralama, eşleştirme, uyum ve kesirler.

 

 

2: BUNNY BOO

 İçindekiler:

  • 3 Ahşap Blok
  • 1 Ahşap Sevimli Tavşan
  • 60 Arkası Çözümlü Oyun Kartı
    Oyun kartlarındaki resimleri yeniden oluşturmak için üç renkli ahşap blokalrı ve tavşanı kullanın. Tavşa, yuvarlark delikten mi yoksa yıldız şeklindeki delikten mi bakıyor? Sarının mı, mavinin mi yoksa kırmızının mı üzerinde duruyor? Tavşan Boo; aşağı yukarı, içeri dışarı, görünür gizli gibi temel dil kavramlarına giriş için harika bir oyun!!

 

Tüm 2 Yaş Oyuncak ve Eğitici Oyuncaklar İçin Tıklayın

 

 

Etiketler: 2 yaş oyuncakları, 2 yaş eğitici oyuncaklar
Nisan 27, 2020
Listeye dön