2019 TYT-AYT Kaynak Kitap Önerileri

2019 TYT-AYT Kaynak Kitap Önerileri

2019 TYT-AYT Kaynak Kitap Önerileri

Üniversite Hazırlık Kitapları

İyi bir üniversitede eğitim almak için, YKS'den iyi bir puan almak şarttır. Ancak TYT ve AYT'ye hazırlık sürecinde hangi hazırlık kitaplarının tercih edilmesi gerektiği de çok önemli bir konudur. Ders çalışma ve de kaynak kitap belirleme sürecinde mutlaka deneyimli kişilerin görüşlerinden faydalanılmalı ve mümkünse de olabildiğince fazla yayınevinin soru kalıplarını görerek, deneyim elde edilmelidir. Çünkü temin ettiğini her bir kaynak, sınavda yüksek not almanıza etki edecek önemli bir faktördür. Bilindiği gibi Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı toplamda 2 aşamadan oluşur. İlk aşama Temel Yeterlilik Testidir. Bu testte yorum soruları ağırlıklı olsa da kimi zaman bilgi yoklamasının yapıldığı kalıplarda söz konusu olabilecektir.

AYT Hazırlık Kitapları

Temel Yeterlilik Sınavı sayısal öğrencileri için matematik 1, Fizik, Kimya ve de Biyoloji testlerini içerir. Sözel öğrenciler ise Türkçe, tarih, felsefe ve de coğrafya sorularını çözmekle yükümlüdür. Eşit ağırlık puanı ile tercih yapan öğrencilerin ortak dersi matematik olup, iyi bir puan elde etmek için en az 15 net çıkarılması şarttır. 2019 YKS kaynak kitaplar ile çözümlü sorularla pratik yapılarak, matematik gibi pek çok ders konusunda kendinizi geliştirebilmeniz mümkündür. Fakat, konuları işlerken ya da konu bitiminde mutlaka farklı kaynaklarda sorun çözülmesi gerekir. Bir öğrenci herhangi bir dersin, herhangi bir konusunda ne kadar çok test çözerse o kadar çok uzmanlaşmış olacaktır.

TYT Hazırlık Kitapları

Genellikle geçmişten bu yana tercih edilen kaynak kitapları ve yayınevleri arasında Karekök, Sınav, Zafer, Birey ve de Özdebir yayınları yer alır. Bu yayınlar temel anlamda başarıya ulaşmıştır. Fakat her yayınevinin kendisine özgü bir anlatım tarzı vardır. Her öğrencinin de kendisine has bir anlama kapasitesi söz konusudur. Bu nedenle kişiler kendi kriterlerine uygun yayınevlerini seçmelidir. Aynı zamanda sınava hazırlık sürecinde mutlaka etüt ya da derslerin aksatılmamasına özen gösterilmelidir. Bu durum sınavda daha yüksek puan elde edilmesini sağlayan en önemli faktördür. Her yayınevinin soru kalıplarını bilerek, bol bol deneme çözerek sınavdaki net sayısını artırabilir, böylece de çok yüksek bir puanla hayalinizdeki üniversitede, hayalinizdeki bölümde okuyabilirsiniz.

 Etiketler: AYT, Üniversite Hazırlık,
Şubat 25, 2019
Listeye dön