3D Maket ve Modelleri

3D Maket ve Modelleri

3d Maketler ve Modelleri

Eğitimin vazgeçilmez parçalarından biri artık maketler olmuştur. Özellikle 3d maket anlama ve kavramaya çok daha yardımcı olmaktadır. Üretmeden bir ürünün prototip halini yapmak, özellikle mimarların üretilecek ürünlerin daha önceden görme imkanı sağlayan 3d maket modelleri eğitim de büyük önem taşımaktadır.

Özellikle çocukların belli bir yaşa gelene kadar soyut değerleri anlamaması, somut nesneler ile öğrenmelerinin daha hızlı gerçekleşmesi bilinen bir gerçektir. İşte bu aşamasa 3d maket çok önemli hale gelmektedir. Maketler aynı zamanda somut bir madde olduğu için üretilen ürünü çocuklar kavrar ve söz konusu olan olayı somut bir şekilde kavrayarak öğrenir.

Eğitim sisteminde çocukların hayal güçleri kısıtlanmaktadır. Teknolojik imkanların bu denli geliştiği günümüzde çocukların daha iyi eğitim alabilmeleri için hayal güçlerini kullanmaları gerekmektedir. 3d maket ve modelleri bu konuda öğrencilere çok yardımcı olmaktadır. Öğrenmesi kavraması gereken şeyi somut olarak gören çocuk, ekstra bir çaba harcamadan söz konusu olan bilgiyi anlar ve öğrenir. 3 boyutlu modellemeler düşünce becerisini geliştirir, sanatsal yetenek kazandırır, zeka geliştirir, analitik düşünceye sahip olan bireyler yetişmesine yardımcı olur, hayal gücünü arttırır. Bu yeteneklerin ileri yaşlarda edinilmesi çok zordur. Bu nedenle erken yaşta çocuğa bu becerilerin kazandırılması için 3 boyutlu maket ve modeller ile hemen tanıştırılması sağlanmalı ve eğitim sistemi buna göre yeniden gözden geçirilmelidir.

3D Maket Modellerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Etiketler: 3d maket, 3d maket modelleri, 3d maketler,
Ağustos 31, 2019
Listeye dön