Bilimsel Olarak Üniversite Sınavlarına Hazırlanmanın En İyi Yolları 1

Bilimsel Olarak Üniversite Sınavlarına Hazırlanmanın En İyi Yolları 1

Üniversite sınavlarına hazırlanma aşaması bir çok öğrenci için stresli zamanların başlangıcıdır. ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KİTAPLARInın seçilmesi bile bu stresin bir parçasıdır. Bu yüzden sınavlara nasıl hazırlanacağınızı bilmek, stresten kaçınmanın ve başarının anahtarıdır. Peki stresi nasıl azaltabilir ve AYT HAZIRLIK KİTAPLARINA nasıl çalışabiliriz?

1: Bir Anda Kendinizi Zorlamayın : Aralıklarla ders çalışmalısınız. Bir anda kendinizi AYT HAZIRLIK KİTAPLARINA kaptırmanız ve saatlerce başından kalkmamanız sizler için pek faydalı olmayacaktır. İlk başta kendinize uygun bir süre tanımlayın ve gün geçtikçe yavaş yavaş bu sürelerde artış sağlayın.

 

2: Kardiyo Hareketlerine Zaman Ayırın : ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KİTAPLARINA sabit bir şekilde dalmak sizin faydanıza olmayacaktır. Bilim sadece 20 dakikalık kardiyoların hafızanızı geliştireceğini söylüyor. İster dans edin, ister ister yürüyüş yapın, istersenizde merdiven inin çıkın ama gün içerisinde asla kendinizi TYT HAZIRLIK KİTAPLARINA gömmeyin. Bu işlemler enerji seviyenizi yükseltir ve stresinizin düşmesine yardımcı olur.

 

3: Sağlıklı Yiyecekler ve Antioksidanlar Tüketin : Herkes sınav gününde güzel bir kahvaltı yapılmasının gerektiğini biliyor diye tahmin ediyorum. Karbonhidrat ve lif derecesi yüksek gıdaları tüketmenizi tavsiye ederim sizlere. Ancak son araştırmalara göre sınava son bir hafta kala ne yediğinizde önemli. 16 öğrenci üzerinde yapılan araştırmaya göre sınava son 1 hafta kala karbonhidrat derecesi yüksek besin tüketen öğrencilerin daha az stresli olduğu görülmüştür. Bu nedenden dolayı AYT HAZIRLIK KİTAPLARIN ile ders çalışırken beslenmene de dikkat etmelisin.

 

4: Kendinize Alternatif Çalışma Noktaları Belirleyin : Bütün geceyi kütüphanede AYT HAZIRLIK KİTAPLARINA çalışarak geçirmen belki de hiç faydalı bir çalışma şekli olmayabilir.  New York Times'a göre çalıştığın odayı belli aralıklarla değiştirmek konuların zihinde kalmasını sağlıyor.

Devam Edecek....

 

AYT HAZIRLIK KİTAPLARINI %40'a Varan İndirimlerle Sitemizden Satın Alabilirsiniz.

Etiketler: Üniversite, Sınavlara Hazırlık, hazırlıkta en iyi yollar,
Şubat 22, 2019
Listeye dön