Çocuk Puzzleları İle Zeka Gelişimi

Çocuk Puzzleları İle Zeka Gelişimi

Çocuk Puzzle

Puzzle çözmek çocukların konsantrasyonunu ve hafızasını geliştirir. Çocuk puzzle'larını çözmek için benimsedikleri stratejilerden biri, farklı parçaların nasıl uyduğunu hatırlamaktır.

 

Bu onların hafızasını geliştirir. Aynı zamanda uzun saatler boyunca odaklanma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuk puzzle çözmek bir zorluktur ve bu zorluğun üstesinden gelmek zaman ve sabır gerektirir.  Çocuklar puzzle'ları çözmeye çalışırken sabretmeyi öğrenir.

 

İlk yıllardaki çocukların çok fazla hayal gücü olan meraklı kaşifler olduğu bilinmektedir. Çocuklar, eğitim olanaklarını tatmin etmek merak, sebep-sonuç ilişkileri kurar ve bazı fikirler öne sürerek geleceği tahmin eder.

 

Sonuçta, çocuk puzzle'ların küçük çocukların gelişimsel alanlarını kolaylaştırarak etki yapması muhtemeldir. Yaratıcılık, eleştirel düşünme, problem çözme, analiz ve karar verme becerileri çocuk puzzle'ının sağladığı katkılardan bazılarıdır. grup çalışması ile yapılan bazı çocuk puzzle'lar; faaliyeti belirli bir süre yürütmek, paylaşma, işbirliği, sırasını beklemek, kurallara uymak, konsantrasyon, kendine güven, saygı ve dinleme becerileri gibi birçok beceri kazandırır.

 

Çocuk Puzzle Çeşitlerimizi Buradan İnceleyebilirsiniz


Etiketler: çocuk puzzle,
Haziran 29, 2019
Listeye dön