Sınavlara Hazırlık Kitapları

Sınavlara Hazırlık Kitapları

TYT-AYT Hazırlık Kitapları

Bildiğiniz gibi 2019 yılı itibariyle YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sınavlarının yerini TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavları aldı. Elbette ki değişen sadece sınavların isimleri değil, müfredat, sınavların içeriği ve sınavların yapılış şekli de Üniversite sınavlarında değişiklik yapılan konular arasında.

Peki TYT-AYT hazırlık kitapları nedir? İçeriklerinin neler olması gerekir? Bu sınavların YKS sınavına etkisi nedir bakacak olursak;

TYT (Temel Yeterlilik Testi) yerine geldiği YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) gibi, bir birinci oturum sınavı olacaktır. Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilimler testleri barındıran bu sınavda 120 soru sorulacak ve bu soruları yanıtlamaları için adaylara toplam 135 dakika süre verilecektir. Tüm puanlamaya toplam etkisi %40 olarak belirlenen TYT sınavından bir gün sonra ise 2. Oturum olarak AYT (Alan Yeterlilik Testi) ve 3.oturum olarak YDT ( Yabancı Dil Testi) yapılacaktır.

Yeni sınavlar ile birlikte, testlerden alacağınız puanın hesaplanabilmesi için yeni bir şart getirildi. TYT testinde Türkçe ve Matematik testlerinden 0.5 net, AYT testlerinde de testlerin en az birinden 0.5 net yapmayan adayların puanları hesaplanmayacak.

TYT-AYT hazırlık kitapları için oldukça fazla kaynak bulunmakta. Ancak siz de bu sınavlara en doğru kaynakla hazırlanmak ve emeklerinizin karşılığını en iyi şekilde alabilmek için sitemizde satılan kitaplara buradan göz atabilirsiniz.

Etiketler: Sınavlara Hazırlık Kitapları
Şubat 11, 2019
Listeye dön