TYT Hazırlık Kitapları

TYT Hazırlık Kitapları

TYT Hazırlık Kitapları

2019 yılı itibariyle YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ismi değiştirilerek TYT (Temel Yeterlilik Testi) oldu. Temel Yeterlilik Testi’nin içeriği ise Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile paralellik gösteriyor ve genel olarak 9 ve 10. Sınıf konularından sorular içeriyor. Yine soru şekli olarak da Temel Yeterlilik Testi, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda olduğu gibi mantık ve okuduğunu anlama gibi sorulardan oluşacak.

TYT hazırlık kitapları her sene olduğu gibi yine öğrencilerin bu sınav maratonunda bir numaralı yardımcıları olacak. TYT’nin içeriğine ve soru dağılımına bakacak olursak;

-40 Temel Matematik,

-40 Temel Türkçe,

-5 Din Kültürü,

-5 Felsefe,

-5 Tarih,

-5 Coğrafya,

-7 Fizik,

-7 Kimya,

-6 Biyoloji

sorusundan oluşan 120 soruluk bir test öğrencileri karşılıyor olacak.

YKS sınavına girecek her öğrencinin amacı ve ümidi olan 4 yıllık fakültelere giriş için TYT’den en az 150, AYT ile birlikte en az 180, 2 yıllık fakültelere giriş için ise 150 puandan yüksek almak gerekecek. Ayrıca 2019’da YKS sistemi ile gelen bir yeni değişiklik de 200 puandan yüksek alan öğrencilerin, puanlarını bir sonraki sene de kullanabilecek olmaları. Yani 2019’da sınavdan 200 puanın üzerinde alan bir öğrenci, 2020 yılında bu puanı kullanabilecek ve böylece 2020 yılında tekrar sınava girmesi şart olmayacak.

Sizler de TYT hazırlık kitapları konusunda en doğru kararı vermek için kaynaklarımıza BURADAN göz atabilirsiniz.

 

 

Etiketler: TYT Kitap Seçimi
Şubat 12, 2019
Listeye dön