TYT Hazırlık Kitapları 2

TYT Hazırlık Kitapları 2

TYT Konu Anlatımlı Kitaplar

Temel Yeterlilik Testi, üniversiteye giriş sınavının ilk ve en önemli aşamasıdır. Bu sınav toplam sınav puanına yüzde 40 oranında etki ediyor olsa da, baraj puanı geçemeyen öğrenciler ikinci oturuma girmeye hak kazanamıyor. Aynı zamanda çeşitli ön lisans bölümleri ve de TYT puanı ile öğrenci alan dört yıllık lisans bölümlerine de giriş için iyi puan almak şart. Peki TYT'ye nasıl çalışmalısınız? En iyi TYT kitapları hangileri? Tıpkı ÖSYM tarafından yapılan bir çok sınav gibi Temel Yeterlilik Sınavı için de kapsamlı konu anlatıma sahip kitaplar var.  Öyle ki öğrencilerin bu alanda başarı elde edebilmeleri için bol miktarda soru çözmesi gerekiyor.

Konuları daha yalın bir dille anlatan ve de sadece Temel Yeterlilik Sınavı konularını içeren kitaplarda yer alan bilgiler, bazı kaynaklarda akılda kalıcı şekilde kodlama yöntemiyle ve örnek çözümlerle ele alınmıştır. Bu kaynaklardan biri de Bilal Işıklı Yayınları başta olmak üzere, Karekök, Çap ve KR Akademi şeklindedir. Özellikle de TYT matematik konuları sınava girecekleri büyük ölçüde korkutmaktadır. Fakat diğer tüm derslerde olduğu gibi matematik konularını çözümlü örneklerle anlatan bir çok çalışma kitabı mevcuttur. Bu kaynakları edinerek çalıştığınızda konuları hem daha uzun süre akılda kalıcı olarak öğrenecek, hem de çözümlü sorular ve denemelerle alıştırma yapmış olacaksınız. TYT konu anlatımlı kitapların yanı sıra farklı yayınevlerinin soru bankalarını çözmekte de fayda var.

Bilindiği gibi ÖSYM soruları yapı itibari ile klasiktir. Sınavda hangi sorudan kaç soru geleceği net bir şekilde açıklandığından, öğrenciler için çalışmak daha kolay olacaktır. Bu nedenle hangi konudan daha fazla soru gelecekse ilk aşamada o konu üzerinde kendinizi uzmanlaştırmaya çalışmalısınız. Böylece çıkardığınız net sayısında da anlamlı bir artış söz konusu olacaktır. Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Mantık ve Psikoloji gibi sözel derslerin yanı sıra, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi sayısal dersler için ayrı ayrı konu anlatımına sahip test kitapları edinmek, sınava daha iyi hazırlanmanın ilk aşamasını oluştur. Sonrasında yapılacak olan sürekli tekrarlar ile de daha başarılı bir sonuç elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler: TYT Hazırlık Kitapları
Şubat 16, 2019
Listeye dön