Üniversite Sınavlarına Hazırlık

Üniversite Hazırlık Kitapları

Üniversite Hazırlık Kitapları

Milyonlarca öğrenci ve öğrenci ailelerinin yakından ilgilendiği üniversite sınavları 2019 yılından üç oturum ile gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimi ardından YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuruları başladı. Değişen sistem ile birlikte Temel Yeterlilik Testi (TYT),Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak üç oturumda yapılacak YKS sınavında öğrencilerin bir numaralı yardımcısı her zaman olduğu gibi üniversite hazırlık kitapları olacak.

Üniversite Hazırlık Kitapları, sıklıkla değişen bu üniversite giriş sınavı sisteminde öğrencilerin seçim yaparken en zorlandığı kaynaklardandır. Bu sebepten ötürü doğru kitap seçimi ve doğru çalışma stratejileri öğrencileri rakipleri arasında bir adım öne geçirmektedir.

Üniversite hazırlık kitaplarının içeriklerine değinecek olursak;

TYT, yani Temel Yeterlilik Testi sınavı bir önceki sistemde YGS olarak bildiğimiz sınav ile paralel olacaktır. Yani bu sınavda karşımıza genellikle 9 ve 10. Sınıf konuları çıkacaktır. Tabii ki sınav adı ile birlikte içeriğinde de farklılıklar olması mümkün olduğu için , eski YGS kitapları yerine yeni Üniversite Hazırlık TYT kitapları almanızı öneriyoruz.

Aynı önerilerimiz AYT için ve YDT için de geçerli. Nasıl ki sınav isimleri değişiyorsa sınavların ve müfredatın da içeriği sürekli bir değişiklik ve güncelleme halinde. Bizler de üniversite hazırlığı için kullanılacak kitapların en güncel kitaplar olmasını her zaman tavsiye ediyoruz.

 

En güncel ve alanında en başarılı, aynı zamanda en olumlu geri dönüşler alan kitaplar için sayfamızdaki kitaplara göz atabilirsiniz.

Etiketler: Üniversite, Sınavlara Hazırlık
Şubat 11, 2019
Listeye dön