Üniversiteye Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde (2)

Üniversiteye Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde (2)

6: Arkadaşlarınızla çalışma grupları düzenleyin

Bir çalışma grubu oluşturmak için arkadaşlarınızla bir araya gelin. Sorularınız ve ya arkadaşlarınızın soruları olabilir. Belirli bir süre konuya odaklandığınızdan emin olduğunuz sürece, bu kendinize meydan okumanın en etkili yollarından biri olabilir.

 

7: Düzenli Aralar (Molalar) Verin
Çalışmanın mümkün olduğu kadar çok saatlerce çalışmanın en iyisi olduğunu düşünürken, bu aslında verimsiz olabilir. Bir maraton için antrenman yapıyor olsaydın, günde 24 saat koşmaya çalışmazdın. Aynı şekilde, araştırmalar bilginin uzun süreli kalması için düzenli aralar vermenin gerçekten yardımcı olduğunu göstermiştir. Herkes farklı, öyleyse size uygun bir çalışma rutini geliştirin.

 

8:Yiyeceklerinize dikkat edin

Çok fazla enerji kaybedeceğinizden dolayı verimli besinler tüketmeye özen gösterin

 

9: Sınav gününü önceden planla ve kontrol et

Sınavdan önce her şeyin hazır olduğuna emin olun. Tüm gereksinimlerinizi kontrol edin ve bir yol rotası oluşturun. Eğer mümkünse önceden sınava gireceğiniz yere gidin.

 

10: Bolca Su İç

Son bir ipucu olarak, beyninizin en iyi şekilde çalışması için iyi hidrat tüketmenin şart olduğunu unutmayın. Üniversite sınavına hazırlık sırasında ve sınav günü boyunca bol su içtiğinizden emin olun.
 
İyi şanslar!

 

En Güncel Konuları İçeren Üniversite Hazırlık Kitaplarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Etiketler: üniversiteye hazırlanırken dikkat edilmesi gerekilenler
Şubat 18, 2019
Listeye dön