Üniversite Hazırlık Kitapları Yayınevleri

Üniversite Hazırlık Kitapları Yayınevleri

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KİTAPLARI

Öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlık aşamasında üniversite hazırlık kitapları öğrencilerin sınava kadar yol arkadaşları olmaktadır.

Üniversite sınavlarına sıfırdan hazırlanan ve hiçbir eğitim yardımı alamayan kişiler için Karekök ve Tonguç gibi yayınevleri sıfırdan konu anlatımlı kitaplar çıkarmaktadır. Bazı yayınlar Üniversite Hazırlık kitaplarında konu anlatımlı ve soru bankasının yanı sıra el kitapçığı da hazırlamaktadır. Hem soru çözülen hem de konuların detaylı olarak yazıldığı bu kitaplar üniversite hazırlık kitapları arasında son zamanlarda en çok tercih edilen kitap türüdür. Kimi yayın evleri matematik dersine daha çok yönelmektedir. Bu Üniversite hazırlık kitaplarına örnek olarak Çap Yayınları, Apotemi Yayınları, Antrenman Yayıncılık, Karekök gibi yayınlar öğrencilerin matematik yolculuğunu kolaylaştırıcı niteliktedir.

Bu yayınlar arasından özellikle Çap ve Apotemi yayınları matematik konularını ayrı ayrı ve detaylı şekilde kitaplarını basarak öğrencilerin konulara daha hakim olmasını sağlamaktadır.

Üniversite hazırlık kitapları arasında yer alan Pandül yayıncılık ise konuları ayrıntılarıyla defter tarzında basarak öğrencilerin konulara çalışmasını kolaylaştırmaktadır. Eski bir yayınevi olan Esen Yayınları ise üniversite hazırlık kitaplarını hazırlarken yeni müfredata uygun kolay ve anlaşılır bir dil ile sorularını hazırlamaktadır.

TYT HAZIRLIK KİTAPLARI

Konu anlatımlı kitaplarında konuları detaylı anlatımı ve değişik soru tarzları ile öğrencilere sınava hazırlıkta yardımcı olmaktadır. Alanında uzman olan hocaların hazırladığı üniversite hazırlık kitapları da son zamanlarda çok fazla raflarda yerini almaktadır. Benim Hocam, Hocalara Geldik gibi kitaplar öğrencilere soru çözmede taktik vermekte ve kolay soru çözümü yapmada yardımcı olmaktadır. Bunların yanı sıra matematik dersinde iyi olmayan ve temeli olmayan öğrencilere Zeki Atalar hoca 20 Günde Matematik kitabı ile pratik şekilde öğretici kitap ile öğrencilere matematiği sevdirerek öğrenme sürelerini azaltmaktadır. 

AYT HAZIRLIK KİTAPLARI

Limbik Akademi ve Onadım gibi yayınlar ise üniversite hazırlık kitaplarında video çözümlü sorularıyla öğrencilerin pratik yapmalarını geliştirmekte ve online optik ile çözdükleri testlerin cevaplarına kolayca ulaşmaktadır. Bir diğer üniversite hazırlık kitaplarından olan Kültür yayının çıkardığı Paragrafın Şifresi kitabı üniversiteye hazırlanan öğrencilere paragraf çözme metotları öğreterek öğrencilerin uzun paragrafları çözmesini kolaylaştırmaktadır.

Hız Yayınlarının ÖSYM soru tarzına paralel olarak hazırladığı AYT ve TYT son 500 soru kitapları da üniversite hazırlık kitapları arasında yer almaktadır. Öğrencilerin daha çok soru çözmesi için üretilen bu kitaplar öğrencileri fazla soru çözümü ile bir adım daha öne taşımaktadır. Üniversite hazırlık kitapları arasında soru bankası konu anlatımı ve el kitapçığı kitaplarının yanı sıra denemelerde bulunmaktadır. Denemeler 5'li 10'lu 20'li olmakta ve öğrencilerin sınava girmeden kendilerini denemek için fırsatlar sunmaktadır.  Daha önce sınavdan çıkan soruların olduğu kitaplar ise üniversite hazırlık kitaplarında öğrencilerin çok fazla tercih ettiği kitap türüdür. 

Etiketler: üniversite hazırlık kitapları
Eylül 12, 2020
Listeye dön