Üniversiteye Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde (1)

Üniversiteye Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde (1)

Üniversite Sınavına Hazırlıkta 10 Madde

Üniversite sınavlarına hazırlanmaya mı başladın?  Bu 10 ipucu ile kendinize bir şans verin ve sınav stresinden kurtulun.

1: Çalışmak için kendinize yeterli zamanı verin

İşlerini kesinlikle son dakikaya kadar bırakma. Zaman yönetiminizi çözmeye başlamak için, çalışmanız için bir zaman çizelgesi oluşturun. Kaç sınava gireceğinizi ve hangi günler sınava gireceğinizi yazın. Ardından çalışmanızı buna göre düzenleyin. Bazı derslere çalışma zamanlarını diğer derslere göre daha fazla vermek istersiniz, bu yüzden kendinizi rahat hissedeceğiniz bir çizelge oluşturun.

 

2: Çalışma alanınızı düzenleyin

Ders kitaplarınızı ve notlarınıza rahatça ulaşabileceğiniz geniş bir alan seçin. Yeterli ışık var mı ? sandalye rahat mı? Tüm bu sorunlara bir çözüm bulun.  Masandaki tüm dikkat dağıtıcı şeyleri masandan kaldır. Üniversite hazırlık kitaplarını göz önünde bulundur.  Ve mümkün olduğunda rahat ve odaklandığından emin ol. Bazıları tam sessizlik isterken bazıları ise arka planda çalan bir müzik ister. Bazılarımız ise her şeyin düzenli olmasını ister. Senin için neyin işe yaradığını düşün ve sana en uygun ortamı hazırla.

3: Akış şemaları ve diyagramları kullan

Görsel çalışmalar revize edildiğinde sizlere yardımcı olacaktır. Bir konuya başlamadan önce bu konu hakkında bildiklerini bir kağıda yaz. Sonra eksiklerini gider ve zayıf olduğun konulara odaklan. Üniversite hazırlık kitaplarından program oluştur

4: Geçmiş sınavlarda sorulan sorularla kendinizi deneyin

Sınava hazırlanmanın en iyi yolu geçmiş sınavları incelemektir. Bu soruların biçimlerini kavramanıza yardımcı olur ve her konu için doğru zaman ayırdığınızdan emin olabilirsiniz. Üniversite Hazırlık Kitapları ve Deneme Setlerini Buradan İnceleyebilirsiniz.

5: Soruları ve Cevaplarını Arkadaşlarınla ve Ailenle Paylaş

Ebeveynler ve küçük kardeşler sınava hazırlık süresi boyunca hep can sıkıcı değildirler. Onları kendi yararına kullan. Onlara çözdüğünüz soruların çözüm şekillerini açıklayın böylece konuyu pekiştirmiş olacaksınız.

Etiketler: Üniversite Hazırlık Kitapları
Şubat 18, 2019
Listeye dön