Üniversiteye Hazırlık

Üniversiteye Hazırlık

Üniversiteye Hazırlık

Üniversite lisede olan bir çok gencin hayalini kurduğu yerdir. İş hayatındaki kariyer adımlarının belki de ilk ciddi adımıdır. Üniversiteye hazırlık süreci çok titiz ve özverili bir çalışma ister. Plan ve programla çalışmak hedeflediğiniz bölümü kazanmanız için gereklidir. Özverili olunmalı hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamalısınız. Anlayamadığınız konuların üstüne gitmeli ve başaracağım denmeli.

 

Bildiğiniz üzere üniversitelere giriş sınavlarında sınav isimleri ve sınav türleri değişmiştir.

 

Birinci sınav Temel Yeterlilik Testi olan TYT sınavıdır. Bu sınava da dikkatli ve özenli çalışılmalıdır. TYT konu anlatım kitapları ile konular öğrenilmeli ve TYT soru bankaları ile konular pekiştirilmelidir. Bu aşamada güncel yayınlar tercih edilmeli, optik formlar online denemeler gibi avantajları bulunan yayınevleri tercih edilmelidir. En güncel yayınlara BURADAN göz atabilirsiniz.

 

İkinci sınav Alan Yeterlilik Testi olan AYT sınavıdır ki kendi alanınız ve bölümünüzdeki milyonlarca öğrenci ile yarışırsınız. Gitmek istediğiniz bölümü tercih etmek için geçerli olan sınav diyebiliriz aslında. Yine aynı şekilde en güncel yayınlara ve kitaplara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Etiketler: Üniversite Sınvaları
Şubat 14, 2019
Listeye dön