Yuka Ses Kartları
Yuka Ses Kartları

Yuka Ses Kartları (1316.039246)

Marka : Yuka Kids
Fiyat : ₺165,90
24 Saatte Kargoda Kapıda Ödeme 111 Ücretsiz Kargo

Yuka Ses Kartları

 

15 ay ve üzeri çocuklar için uygundur.

Ses kartları seti, yansıma ve ünlem seslerini dile getiren görsellerden oluşmaktadır. Amacımız çocuğun Türkçedeki fonemleri fark etmesi, tanıması ve ayırt etmesidir. Söz konusu seslerin taklidi ile işitsel algıda seslerin fark edilmesi ve algılanmasını sağlamak, konuşma esnasında seslerin doğru üretilmesini için önem arz eder.

 

Yansıma sesleri insanların, hayvanların, makinelerin çıkardığı seslere yansıma sesler, bu seslerden türetilen sözcüklere de yansıma sözcükler denir. Bir başka ifade ile yansıma sesleri doğadaki varlıkların vermiş olduğu sesleri yansıtan, onunla özdeşleştiren seslerdir. Yansıma sözcükleri tek başına anlam ifade etmez; ancak ifadelerde kullanıldığında ya da görselle bağdaştırıldığında anlam kazanır.

Konuşmalarda daha çok ikileme şeklinde kullanılarak kuvvetli bir anlam kazandırılır. Gerek edebiyatta, gerekse günlük konuşmalarda kullanılır; özellikle küçük çocukların konuşmalarında daha ağırlıklı olarak görülür. Ebeveynler ve bebek bakıcıları güdüsel olarak bebeklerle ilk konuşmalarında yansıma seslerine sıkça başvururlar; söz gelimi sıcak ver tehlikeleri olguları ifade etmek için "cıs” sözcüğünün kullanılması.

 

Kutu içerisinde 56 adet ses kartı buunmaktadır.

 

Bebek Oyuncakları

Eğitici Bebek Kartları

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR