Dixit Hayalini Anlat Kutu Oyunu
Dixit Hayalini Anlat Kutu Oyunu
Dixit Hayalini Anlat Kutu Oyunu

Dixit Hayalini Anlat Kutu Oyunu (1365.084891)

Fiyat : ₺902,90(KDV Dahil)
24 Saatte Kargoda Kapıda Ödeme 111 Ücretsiz Kargo

Dixit Hayalini Anlat Kutu Oyunu

 

8 yaş ve üzeri için uygundur.

Dixit hayal gücünüzün hikâyeyi ortaya çıkarıverdiği hoş resimler içeren yaratıcı bir tahmin çalışmasıdır. Ödül almış bu oyunda oyuncular rakiplerine blöf yapmak ve hikayenin hangi resimle eşleştiğini tahmin etmek için kartlarındaki düşsel resimleri kullanacaklar. Doğru tahminde bulunmak mücadelenin yalnızca bir bölümüdür. Daha fazla başarı için diğer oyunculara hikayenin sizin resminizi anlattığına karar verdirtmek zorundasınız.

 

Her turda anlatıcı kişi kartındaki resimle eşleşen kısa bir cümle veya kelime söyler. Sonra her bir oyuncu söylenenle en iyi eşleşen kartını seçer. Anlatıcı kısacık hikayesini söylediğinde diğerleri anlatıcının hangi kartı düşündüğünü tahmin etmelidir. Anlatıcının kartını doğru tahmin ederseniz oyun alanında ilerlersiniz. Diğer oyuncuları bu hikayeyle en iyi sizin kartınızın eşleştiğine ikna ederseniz daha da ileri gitme şansınız olur.

 

Dixit aynı dili paylaşan hemen hemen herkesin birlikte oynayabileceği olağanüstü basit bir oyundur. Birbirinden güzel 84 çizimin oluşturduğu bu masalsı seri hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından anlaşılabilen kuralları ile hayal kurmayı seven herkese çok çekici gelecektir.

 

Oyuncu sayısı: 3-8

Kutu içerisinde: 1 adet oyun alanı (Puanlama yolu),

84 adet kart,

8 adet oylama çarkı,

8 adet farklı renkte ahşap tavşan,

1 adet kullanım kılavuzu.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR