Ayben Bu Senin Seçimin! Terapötik Etkinlik Kartları
Ayben Bu Senin Seçimin! Terapötik Etkinlik Kartları
Ayben Bu Senin Seçimin! Terapötik Etkinlik Kartları

Ayben Bu Senin Seçimin! Terapötik Etkinlik Kartları (1316.635717)

Fiyat : ₺157,90(KDV Dahil)
150 TL Üzeri Ücretsiz Kargo Kargo Ücreti Kapıda Ödeme

Ayben Bu Senin Seçimin! Terapötik Etkinlik Kartları

 

3 yaş ve üzeri için uygundur.

Hedef:

Bu oyundaki hedef seçim kartlarıyla sonuç kartlarını eşleştirmektir. Seçim kartları birden çok sonuç kartıyla eşleşiyor da olabilir. Başka bir sonuç kartının da eşleştiğini düşündüğünüzde onu da sonuç olarak ekleyebilir ve bir seçimin birden çok sonucu olabileceğini görüp çocuğa da gösterebilirsiniz.

 

Çocuklardan uygun ve uygun olmayan davranışların farkını görmeleri için kendilerinin seçmesini isteyebilirsiniz.

 

Birden fazla çocukla oynadığınız zaman yetişkin olarak siz çocuklara seçenek kartlarını dağıtıp ona uygun olabilecek çözüm kartlarını ortaya koyabilir ve çocuğun seçeceği kart üzerinden konuşabilirsiniz.

 

Kartları zincirleme seçim ve sonuç olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin kirlileri çamaşır sepetine koymayınca hem temiz çamaşır bulamadı hem de okula kirli pantolonla gitmiş oldu gibi...

 

Oyun bittiğinde çocukla/larla gün içinde yapmış olduğu seçimler ve vermiş olduğu kararlarla ilgili konuşabilirsiniz. Pozitif ve negatif seçimlerin çocuğu nasıl etkilediğini ve negatif seçim kartlarını da kullanarak onları pozitif seçenek haline nasıl dönüştürebilir ve sonucu nasıl olurdu konuşabilirsiniz.

 

Uzun Süreli Etkisi:

 

Bu oyunla birkaç hafta oynadıktan sonra çocuğun bir davranışından bahsederken oyuna değinerek örnekler verebilirsiniz. Ödevini yapmadığında kartı gösterip tv izleyemeyeceğini veya zamanında yatmayıp oynamayı seçtiğinde yatma saatinden 10 dakika erken yatacağını gösterip uygulayabilirsiniz.

 

Kutu içerisinde; 28 adet mavi çerçeveli davranış kartı, 28 adet kırmızı çerçeveli sonuç kartı olmak üzere toplam 56 kart bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR