AYT Hazırlık Kitapları

AYT Hazırlık Kitapları

AYT Hazırlık Kitapları

2019 yılında değişen sistem ile birlikte, daha önceki adı LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) olan oturumun yerine yeni adı AYT ( Alan Yeterlilik Testi) olan bir sınav geldi. Her ne kadar içerikler tam zıttı olarak değişmese de, her yeni değişen sistemde olduğu gibi müfredat ve içerik de bu değişimden etkilendi.

Sizler de bu değişimden olumsuz etkilenmemek için eski LYS hazırlık kitapları yerine AYT hazırlık kitaplarını kullanmalı ve yeni sisteme en uygun testleri çözerek sınavı kazanma şansınızı aynı ölçüde arttırmalısınız.

AYT hazırlık kitapları; AYT Edebiyat Kitapları, AYT Matematik Kitapları, AYT Geometri Kitapları, AYT Fizik Kitapları, AYT Kimya Kitapları, AYT Biyoloji Kitapları, AYT Tarih Kitapları, AYT Coğrafya Kitapları, AYT Felsefe Grubu Kitapları, AYT Fen Bilimleri Kitapları, AYT Sosyal Bilimler Kitapları, AYT Çıkmış Sorular Kitapları, AYT Deneme Sınavı Kitapları gibi bir çok farklı içerikte ve farklı soru ve çözüm tarzı ile karşımıza çıkabilmekte.

Aynı zamanda AYT testinde;

Matematik; 40 soru,

Fizik: 14 soru,

Kimya: 13 soru,

Biyoloji: 13 soru,

Türk Dili ve Edebiyatı: 24 soru,

Tarih 1: 10 soru,

Coğrafya: 6 soru,

Tarih 2: 11 soru,

Coğrafya 2: 11 soru,

Felsefe Grubu:12 soru,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 6 soru,

Soru sayısı bu şekilde olacaktır.

Siz de AYT hazırlık kitaplarında doğru tercih yapabilmek için sitemize Buradan göz atabilir ve kitaplarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

 

Etiketler: AYT Sınavlarına Hazırlık
Şubat 12, 2019
Listeye dön