Çocuk Puzzle - Çocuk Gelişimine Faydaları

Çocuk Puzzle - Çocuk Gelişimine Faydaları

ÇocukPuzzle - Çocuk Gelişimine Faydaları

Puzzle bilindiği üzere parçaların birleşerek bir bütün oluşturmasını sağlamaktadır. Tekrar bozarak yeniden bütün haline getirmek zamanla ezber yeteneğini de geliştirmektedir. Yap-boz olarak da bilinen Çocuk Puzzle adı üzerinde yapıp bozmaktan gelmektedir. Puzzle yapmak zihinsel bir çaba gerektirmektedir. Bu nedenle de çocuğun zihinsel olarak gelişimi sağlar. Ayrıca puzzle da renk çoğunluğunun olması da resim bilgi dağarcığını da geliştirmektedir. Zeka gelişimine tek başına bile çok yararı bulunmaktadır.

Çocuk Puzzle alırken yaş grubuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Her yaş grubunun puzzle seçeneği farklıdır. Çünkü, 2 yaşındaki bir çocuğun yapabileceği puzzle ile 8 yaşındaki bir çocuğun yapabileceği puzzle birbirinden farklıdır. Yapboz çocuk tarafından hem bir oyun hem de bir zihin geliştirici, eğitici nesnedir. Puzzle seçerken yaş gruplarına göre parça sayısı ve büyüklükleri farklılık göstermektedir. Küçük çocuklar için yapboz büyük ve az parçalıdır. Yaş büyüdükçe parça sayısı artarken, parçaların boyutu küçülür.

Dikkat, sabır, emek ile yapılan Çocuk Puzzle bu sebepler ile bir çocuğun dikkatini vermesi zor olabilir. Ebeveynler de sabırlı olması ve çocuğun sıkılmadan bu oyunu oynamasına yardımcı olmalıdır. Küçük bir çocuk puzzle yaparken sıkılıp kalkabilir. Ona kızmadan sabırla güzellikle puzzle bitirmesi gerektiğini söyleyebilirsiniz. Ya da ara vere vere yavaş yavaş yapbozu bitirmesine yardımcı olabilirsiniz. Zaten zamanda yapbozu ezberleyen çocuk daha hızlı yapacağı için diğer yapbozlara karşı da bakış açısı değişecektir.

Ürünleri Buradan İnceleyebilirsiniz

Etiketler: çocuk puzzle,
Ağustos 31, 2019
Listeye dön