Eğitici Eşleştirme Kartları Nelerdir?

Eğitici Eşleştirme Kartları Nelerdir?

Eğitici Eşleştirme Kartları Nelerdir?

Eşleştirme kartları hafıza geliştirmesi sebebi ile özellikle okul öncesi çağındaki çocuklara çok büyük katkı sağlamaktadır. En eğitici oyunlardan bile daha etkili olan bu Eğitici Eşleştirme Kartları çocukların odaklanma ve kavrama yeteneklerine katkı sağlamaktadır. En çok da hafıza geliştirmektedir. Eğitici eşleştirme kartlarının çocuklarda hafıza geliştirdiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bilimsel olarak insan beyninin normalde kullandığı nöronlardan çok daha fazlasını kullandığı tespit edilmiştir. Bu nedenle de hafıza kartları ile oyun oynayan çocukların beyinleri gelişmektedir.

Okul öncesi Eğitici Eşleştirme Kartları ile oynayan çocukların algı yeteneği gelişmektedir. Görsel hafızasının gelişmesi ile birlikte okul hayatı daha verimli geçmektedir. Düzenli aralıklar ile bu oyunu oynattığınızda konsantrasyon becerisi oldukça gelişir. Çocukların dikkati çok hızlı dağılabileceği için bu oyun sayesinde konsantrasyonun gelişmesi çok önemlidir. Ayrıca sadece çocuklar için değil yetişkinler için de hafıza kartları önemli bir zihin geliştiricidir.

Hafıza kartları genel olarak çocuklar için 12 çifttir. Her bir hafıza kartının bir eşi vardır. Tek tek açıp kapatılarak çocuktan aynı Eğitici Eşleştirme Kartlarını eşleştirmeleri istenir. Çocuğun yaşına göre şekiller değişmektedir. Küçük bir çocuk için kart sayısı daha az şekiller de onun dikkatini çekecek ve daha renkli şekillerdir. Yaş büyüdükçe hafıza kartlarının sayısı artar ve şekillerde değişir. Kolay kartların yerine birbirine daha yakın ufak farklar bulunan kartlar gelir.

Buradan Ürünleri İnceleyebilirsiniz

Etiketler: eğitici eşleştirme kartları,
Ağustos 31, 2019
Listeye dön