Kreş Sandalyelerinde Bulunması Gereken Özellikler

Kreş Sandalyelerinde Bulunması Gereken Özellikler

Kreş Sandalyesinde Bulunması Gereken Özelikler

Kreş sandalyesi küçük çocuklarda kullanılacak olmaları nedeniyle içermeleri gereken en önemli özellik sağlığa uygun olması gerekmektedir. Plastik dolgu sandalye olarak da anılan kreş sandalyeleri kırılmaz özelliğe sahip olması gerekmektedir. Kreş sandalyeleri iç ve dış faktörlere karşı dayanıklı olarak üretilmektedir. Sıcak ve soğuk hava şartlarına da dayanıklı olarak üretilmektedir. Ergonomik özelliğe sahip olan sandalyeler her renkte üretilebilseler de genel olarak mavi, sarı, kırmızı, turuncu ve yeşil renklerde üretilmektedir.

Kreş sandalyelerinin özellikleri arasında bilinmesi gereken noktalardan birisi de kreş sandalyelerinin ölçülerine ilişkin bilgilerdir. Sandalye bilgileri girilirken çoğu zaman yükseklik, oturma derinliği ve oturma yüksekliği olacak şekilde verilmektedir. Söz konusu sıralamaya göre çoğu zaman üretilen sandalye ölçüleri ise 55 – 30 – 35 şeklinde olmaktadır. Sandalye ölçüleri değişkenlik gösterse de yaygın ölçülerdir. Kreş sandalyelerinin ölçüleri değişkenlik göstermesindeki nedenler ise üretici firma başta olmak üzere kullanılacak olan yaş grubuna bağlı olarak değişmektedir. Bunun nedeni ise kreş grubunda ay grubunda öğrenci olması nedeniyle gelişimlerinin de farklı olmasından kaynaklanmaktadır.  

Kreş Sandalyesi Fiyatları

Kreş sandalyeleri alınırken kişilerin en çok araştırdığı ve değerlendirmede bulunduğu temel bazı noktalar bulunmaktadır. Kreş sandalyesi alacak kişiler mümkün olduğunca uygun fiyatlı olarak almak istemektedir. Ancak kreş sandalyesi fiyatları çok değişken bir aralık göstermektedir. Kreş sandalyelerinin fiyatını etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Kreş sandalyelerini satan firma, üretildiği malzeme, alınacak miktar ve kreş sandalyelerinin ölçüleri gibi unsurlara göre belirlenmektedir. Sandalye fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise sandalyelerden kaç adet alınacağına ilişkindir. Kreş sandalyelerinin fiyatları sandalyelerin üretildiği madde, alınacak olan sayı gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.

Kreş Sandalyelerinin Kullanım Alanları

Kreş sandalyelerinin kullanım alanları aslında okullar, oyun alanları, ev ve iş yerleri gibi çok çeşitli alanları bulunmaktadır. Kreş sandalyelerinin kullanım alanları kreş düzeyi olan çocukların bulunduğu alanlarda, kreş, çeşitli oyun ve aktivite alanları gibi yerlerde olmaktadır.

Etiketler: kreş sandalyesi, kreş sandalyesi özellikleri,
Aralık 19, 2019
Listeye dön