Conezilla (1365.310871)

Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
aynı gün kargo

Conezilla Eğitici Oyuncak

Conezilla oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda sayısal algı, hafıza gelişimi, sıralama becerisi, strateji gelişimi ve risk analizi yapmayı sağlayan eğlenceli bir grup oyunudur.

Oyunun amacı kendi dondurma külahının üzerine sayıları sıralı bir şekilde 10 tane dondurma topu dizebilmektir.

Conezilla oyununda üzerinde 1 rakamı yazılı olan 4 tane dondurma külahı ve 2'den 49 a kadar sayıların bulunduğu 48 adet dondurma topu bulunmaktadır.

Conezilla oyunu nasıl oynanır?

Her oyuncuya birer tane dondurma külahı dağıtılır. Diğer tüm dondurma topları ters şekilde yere dizilir. Oyunculardan bir tanesi dondurma toplarından birini çevirir. Çıkan sayıyı isterse dondurma külahının üzerine yerleştirir, isterse tekrar kapatarak almayabilir. Sırayla oyuncular kartları ters çevirmeye devam eder.

Conezilla Eğitici Oyuncak

Burada önemli olan 1'den 49 da kadar 10 tane dondurma topunu sıralayacak şekilde uygun sayıları bulmaktır. Örneğin 20 sayısını açtığınızda şuanda almak istemeyebilirsiniz. Ancak 2-3 dondurma topu aldığınızda en üstte 18 numaralı dondurma topunuz varsa 20 sayısını almak istersiniz. Bu nedenle 20 sayısının nerede olduğunu aklınızda tutmalısınız.

Bazı durumlarda bir kart açarsınız ve bu kart şimdilik sizin işinize çok yaramaz ama rakibinizin tam aradığı karttır. Örneğin sizin en üstteki dondurma topunuz 20, rakibinizin ise 32. Yerde açtığınız kart 33. Normalde o kartı almak istemeyebilirsiniz ancak siz almadığınız takdirde rakibiniz kesinlikle alacaktır. O nedenle o kartı alıp almama konusunda iyi bir analiz yapıp karar vermek zorundasınız.

Conezilla oyununun kazanımları

Conezilla 7 yaş ve üzeri çocuklarda dikkat, hafıza, matematiksel algı, sıralama becerisi ve risk analizi yapmayı sağlar.

Conezilla Eğitici Oyuncak

 

Benzer Ürünler