Katlanabilir Mangala ( Mangala Federasyonu Lisanslı ) (1316.678908)

Marka : Pal
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺29,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺24,65(KDV Dahil)
aynı gün kargo

Mangala Eğitici oyuncak ABD’nin California eyaletindeki UC Berkeley Üniversitesi’nin araştırması, zeka oyunlarının çocukların IQ seviyesini artırdığını kanıtladı. Yapılan araştırma öncesinde, araştırmanın yapıldığı ilkokulda, çocukların ortalama IQ’ları 90 puan seviyesindeydi. 8 hafta ve 20 saatlik zeka oyunları derslerinin sonunda çocukların ortalama IQ’ları 13 puan arttı. UC Berkeley Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Silvia Bunge ve ekibinin yaptığı çalışma sonucunda çocukların IQ gelişimi; haftada 2 gün 75’er dakika zeka oyunu oynayarak, her 15 dakikada bir yeni bir oyunla tanışarak sağlandı.

Bu çarpıcı çalışma “13$ Christmas Gift=13 Points Gain In Kids IQ” (13 TL’lik hediye=Çocukların IQ’sunda 13 puanlık artış) başlığıyla raporlaştırıldı.

Adını en küçük askeri birlik olan “Manga” dan alan oyunumuz gibi oyunlar ABD ordusu askerlerinin kavramsal zekasını geliştirmek için kullanılmaktadır. Bu tip oyunların etkisi 2008’de yapılan bir araştırma tarafından da kanıtlanmıştır.

Yaş ve Cinsiyet farkı gözetmeksizin oynanabilen Mangala Türk Zeka ve Strateji Oyunu, çocukların zeka potansiyelinin, zihinsel, sosyal ve duyuşsal becerilere dönüşmesini sağlar. Bu beceriler, günlük hayattaki problemlere yaratıcı çözümler bulmayı kolaylaştırır ve çocukların akademik başarısını artırır. Mangala Oyunu’nu diğer oyunlardan ayıran en önemli fark;

Mangala eğitici oyuncak Oyunu oynayan kişi;

Dikkatini yoğunlaştırma

Odaklanma

Ezberci zihniyetten uzaklaşma

Strateji düşünme

Öngörme

Sosyal Gelişim

Tasarlama

İnce motor becerileri

Analiz etme

Parça Bütün ilişkisi kurma

Görsel algı

Hafıza

Özgüven

Zihinde canlandırma

İpuçlarından faydalanma

Dil Gelişimi

Çözüm yöntemi kullanma

Becerilerinin gelişmesine fayda sağlamış olacaktır.

Aynı zamanda Mangala Oyunu oynayan kişi;

Başarısızlık karşısında yılmamayı, başarı için sistemli ve disiplinli çalışmayı,

Kuralları anlamayı, kurallara uymayı,

 

Benzer Ürünler
google-site-verification: google905adea24218afeb.html